לקביעת פגישת ייעוץ

השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

  ליטיגציה אזרחית

  עבודתו של עורך הדין מחייבת הרבה מאוד שקידה, למידה של חוקים ותקנות וכתיבה של מסמכים. ברוב המקרים העיסוק במקצוע פחות מצריך התדיינות בבית המשפט אל מול השופט והצד השני. כמו-כן, במסגרת העיסוק בעריכת דין, ישנו סוג התמחות ספציפי, שנקראת ליטיגציה – כל ליטיגטור הוא עורך דין, אך לא כל עורך דין הוא ליטיגטור. עורך דין העוסק בליטיגציה נדרש לסט כישורים מיוחד ואחוז עורכי הדין שהם גם ליטיגטורים בישראל הוא לא מאוד גבוה. הליטיגציה מתחלקת למספר תחומים ביניהם ליטיגציה אזרחית, אשר כוללת גם התמחות בליטיגציה מסחרית, ליטיגציה בתחום המשפט הפלילי ובתחום המנהלי.

   

  התכונות המאפיינות עורך דין ליטיגציה אזרחית, פלילית או מנהלית

  התכונות הדרושות לעורך הדין כדי להפוך לליטיגטור הן תכונות שלרוב נולדים איתן או מפתחים אותן בשלב מוקדם בחיים, ואין מדובר רק בניסיון או היכרות עם תיקים דומים, כיוון שכל מקרה הוא שונה ממשנהו. עבודתו של הליטיגטור מצריכה, מלבד בקיאות בלשון החוק, גם כריזמה, אמינות, יסודיות ויכולת ניסוח מעולה בכתב ובעל פה. יכולת כושר השכנוע של הליטיגטור, בין אם מדובר בתחומי ליטיגציה אזרחית, פלילית או כל דין אחר, נמדדת קודם כל בניסוח כתב התביעה או כתב ההגנה. על הליטיגטור להיות מסוגל להציג את טיעוני הלקוח בצורה חד משמעית ומשכנעת כדי להוביל את התיק לדיון בבית המשפט ולקביעת נקודת המבט הראשונית על המקרה, ולאחר מכן, לקחת פיקוד על הדיונים בבית המשפט ולהיות מסוגל לייצג את לקוחו בכבוד ולעמוד מול כל טענות הנגד בהצלחה.

   

  איך לבחור את עורך הדין בצורה נכונה

  מסיבות אלו, חשוב קודם כל לוודא כי עורך הדין שאתם בוחרים לעבוד אתו אכן מציע שירותי ליטיגציה, ולקיים פגישה ראשונית כדי להבין את אופי האדם ויחסי האנוש שלו. כמו כן, ביצוע מחקר מקיף אודותיו באינטרנט יכול להראות דיונים קודמים מבית המשפט, כתבי תביעה או הגנה שפורסמו אותם הגיש והמלצות מלקוחות עבר. התייעצות עם מכרים שעבדו עימו יכולה גם כן לסייע לכם בקבלת ההחלטה. זקוקים לעורך דין בקיא בתחום ליטיגציה אזרחית והדין הפלילי? משרד עורכי דין אליאב פנקס מתמחה בליטיגציה משפטית ומציע ליווי מקיף וכוללני, זמינות גבוהה ויחס אישי עבור כל לקוח.

  עורך דין ליטיגציה

  תפקידו של עורך הדין כולל בעיקר טיפול בנושאים משפטיים רשמיים כמו עריכה והגשה של מסמכים או משא ומתן עם גורמים הקשורים לתביעה כמו חברות ביטוח או גופים ממשלתיים. עם זאת, תחום אחד בעריכת הדין שאינו נפוץ בקרב עורכי דין מכל סוג, כיוון שחלק נכבד מהתיקים אינם מוגשים לבית המשפט ועוברים דיונים פומביים, הוא הליטיגציה. עבודתו של עורך דין ליטיגציה היא מורכבת ודורשת קר רוח, שכן, הוא משתתף באופן פעיל בדיונים בבית המשפט ומציג את טענותיו של הלקוח, תוך שהוא נלחם בנחישות בהגנה או בתביעה ופועל לשכנע את השופט בטובתו של הלקוח שלו.

  הייחוד בעבודתו של עורך דין ליטיגציה

  תפקידו של עורך דין ליטיגציה מצריך סט כישורים מסויים וייחודי למקצוע עריכת דין. עורך הדין המתמחה בליטיגציה חייב להיות בעל כושר למידה, זיכרון מעולה ויכולת יישום פתרונות במהירות – עליו לקרוא את התיק באדיקות ולהכיר אותו על בוריו, כמו גם, להכיר את כל החוקים, התקנות והכללים שיכולים לעזור לו לנצח בתיק, כל זאת לפני שהוא ניגש לדיון עצמו. עבודה רבה נעשית כבר בשלבים המקדימים לדיון כמו ניסוח כתב התביעה או כתב ההגנה בצורה בה עורך הדין מגלם את נקודת המבט של הלקוח והסיפור האישי שלו ומעלה אותו לכתב, בדרך משפטית תקינה שצריכה גם לשכנע את הגורמים הרלוונטיים.

  ייצוג מהימן ואיכותי

  בשלב הדיון עצמו, על עורך דין ליטיגציה להיות מוכן לכל דרך בה הצד השני ינסה להתקיל אותו, להבין את טענות הצד השני ולדעת לסתור אותן בהצלחה. עורך הדין חייב להיות בעל כריזמה וכושר שכנוע גם כדי להציג את טענות הלקוח לשופט בצורה עניינית, כדי שבסופו של דבר יוביל למיצוי מלוא זכויותיו. מחפשים עורך דין מוביל באזור המרכז? משרד עורכי דין אליאב פנקס עוסק בליטיגציה משפטית ומספק מענה מקצועי עבור לקוחות שנקלעו לסכסוך משפטי, לקוחות המתמודדים מול תביעה שהוגשה נגדם וגם לקוחות שמעוניינים להגיש תביעה כנגד גורם אחר. עם ניסיון מוכח ורב שנים, והתמחות בתחום הליטיגציה, פנייה אל המשרד מבטיחה טיפול מקצועי ונחוש במקרה שלכם, והבאתו לפתרון המיטבי ביותר.

  לקביעת פגישת ייעוץ

  השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין

   תפריט נגישות