לקביעת פגישת ייעוץ

השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

  חקירה באזהרה

  ייעוץ לפני חקירה במשטרה

  החקירה המשטרתית היא הליך הנעשה בעקבות עבירה פלילית כאשר למשטרה יש חשודים בביצוע הפשע. במהלך החקירה, נאספים מידע ועדויות מפי החשודים, כמו גם נשאלות שאלות על ידי החוקרים המשטרתיים במטרה לגרום לחשודים להודות באשמה, או לספק להם מידע על האשמים או על חשודים. טרם חקירה באזהרה על השוטרים להבהיר לכם את הזכויות שלכם כחשודים, כמו הזכות להתייעצות עם גורם משפטי לעזרה, או הזכות לשתיקה, במסגרתה מותר לכם לא לענות לשום שאלה, אך, יחד עם זאת, הזכות לשתיקה יכולה להיתפס גם כאשמה בעיני החוקרים. לפני שאתם עונים לשאלות או נכנסים לחקירה, רצוי להתייעץ עם עורך דין פלילי כדי שיוכל להדריך אתכם בהתאם ולהנחות אתכם בשלבים הבאים שצפויים לך.

  החשיבות של סיוע עורך דין בעת חקירה באזהרה

  עורך דין פלילי בעל ניסיון מכיר את עבודתם של חוקרי המשטרה ומוודא כי היא אכן נעשית כראוי ובהתאם לחוק. כמו-כן,  גם לכם יש תפקיד בחקירה עצמה – ישנם כמה טיפים שעורך הדין יכול להעניק לכם טרם החקירה. ראשית, בעת חקירה באזהרה, חשוב שתענו לשאלות החוקר רק כאשר אתם נשאלים במסגרת החקירה עצמה וכאשר השאלות, כמו גם התשובות שלכם, מתועדות בכתב. אל תענו לשאלות שנשאלות מחוץ למסגרת החקירה בתור שיחות חולין כמו במסדרון או בחצר. כמו כן, חשוב לשמור על קור רוח ולהיצמד להוראות וההנחיות שנתן לכם עורך הדין בנוגע לסוג השאלות עליהן מותר או אסור לכם לענות, אילו פרטים לספק וממה להימנע, ומתי לנצל את זכות השתיקה.

  בחרו את עורך הדין בקפידה

  בכל מקרה של חקירה באזהרה, מעצר, או כל הליך משפטי אחר שנעשה נגדכם, פניה אל עורך דין צריכה להיות הצעד הראשון בו אתם נוקטים. פניה אל עורך דין מיומן כבר מתחילת ההליכים יכולה להפוך את התהליך לחלק, פשוט יותר ומלחיץ הרבה פחות עבורכם. מסיבה זו, חשוב לבחור עורך דין מנוסה ומקצועי, שטיפל בתיקים דומים לתיקי שלכם ובאמתחתו קהל לקוחות מרוצים ושפע ביקורות חיוביות. משרד עורכי דין אליאב פנקס מתמחה בדין הפלילי ומציע את שירותיו גם בתחום הליטיגציה. למשרד ניסיון רב שנים מוכח במהלכן הוא טיפל בתיקים פליליים מורכבים והגיע לתוצאה שהיטיבה עם הלקוח.

   

  קידום עורכי דין קידום עורכי דין

  תפריט נגישות