לקביעת פגישת ייעוץ

השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

  הסכם חלוקת עיזבון

  הסכם בין יורשים לחלוקת עיזבון

  כתיבת צוואה היא חשובה ממספר סיבות. ראשית, במידה והמנוח היה מעוניין בחלוקה מסוימת של נכסיו, לדוגמא חלוקה למוטבים שאינם בהכרח קרובים מדרגה ראשונה כמו צאצאים והורים. סיבה נוספת לכתיבת צוואה היא הקלה על האבלים להתעסק בבירוקרטיה הקשורה בקבלת הנכסים לאחר מות המוריש. עם זאת, במידה וישנם מספר מוטבים בצוואה והם מעוניינים לחלק את הנכסים ביניהם בצורה שונה מהכתוב בצוואה עצמה, ניתן לנסח הסכם חלוקת עיזבון. הסכם כזה לרוב נעשה מסיבות מס, למשל, כאשר לאחד מהמוטבים אשר ירש נכס כבר יש נכס או מספר נכסים בבעלותו והנכס הנוסף יגרום לו לתשלום מס גבוה מאוד. במקרה כזה, ירושת הנכס אינה משתלמת עבורו והוא יעדיף לקבל בעבורו תשלום כספי עבור חלקו בנכס או סוג אחר של ירושה, מה שמתאפשר במסגרת הסכם חלוקת העיזבון, במידה וזה מקובל על שאר היורשים.

  כיצד ניתן לנסח הסכם חלוקת עיזבון

  ראשית, היורשים ורק היורשים עצמם יכולים לקחת חלק בהסכם. אנשים אחרים בכל קרבה אל היורש לא יכולים לחתום על ההסכם במקומם. אם רק חלק מהיורשים מעוניינים לנסח הסכם, ניתן לערוך אותו ללא כל היורשים וזאת בתנאי שההסכם לא מתייחס לחלק בעיזבון השייך ליורשים שאינם צד בהסכם. בנוסף, במידה ואתם מתכננים לנסח הסכם חלוקת עיזבון, חשוב מאוד שביצוע כריתת הסכם עיזבון תתבצע טרם חלוקת העיזבון, שכן, קבלת העיזבון לפני כן יכולה להיחשב כהסכם אחר, בין בעלי נכסים, ולא בהכרח הסכם של חלוקת העיזבון עצמו ובכך, למנוע מכם את כל הטבות המס שהיו יכולות להיות כלולות בהסכם.

  היעזרו בעורך דין מומחה בצוואות וירושות

  אין חובה לניסוח של הסכם חלוקת עיזבון בין יורשים על ידי עורך דין, אך מדובר בפעולה מומלצת. ככלל הפעולות הנוגעות לחלוקת עיזבון, רצוי שתהיה גושפנקא משפטית בנושא במידה ויעלו סכסוכים בנוגע לנכסים המעורבים. מחפשים עורך דין בקיא בתחום הצוואות והירושות? משרד עורכי דין אליאב פנקס מתמחים בניסוח צוואות מסוגים שונים, בהכנה של מסמכים נוספים רלוונטיים ומסייעים במקרים של התנגדויות לצוואה. פניה אל המשרד מבטיחה טיפול בנושא ברגישות ובאכפתיות תוך מתן ייעוץ וליווי משפטי מוביל לאורך התהליך כולו.

   

  לקביעת פגישת ייעוץ

  השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין

   תפריט נגישות